Zpět

Instalace / upgrade

Implementační projekty vedle instalace a úvodní konfigurace často zahrnují i detailní customizaci a integraci s dalšími informačními systémy.

 

Základní instalace

Instalaci a základní nastavení obyčejně provádíme vzdáleně, bez nutnosti přítomnosti pracovníka u klienta. Výsledkem je funkční produkt s přístupem administrátora systému, který předáme pracovníkovi klienta, čímž tento pracovník získává plnou kontrolu nad řešením JIRA a již samostatně zakládá další uživatele, vytváří projekty atd.

Pro základní instalaci předpokládáme vzdálený přístup k cílovému serveru (Linux, Windows), na kterém bude nebo budeme moci instalovat Java Developers Kit (JDK) nebo Java Runtime Environment (JRE). Dále existenci databázového stroje (PostgreSQL, Microsoft SQL Server, MySQL, Oracle) s přístupem k databázi s oprávněním zakládat a měnit objekty (dbowner). Dále je možné instalovat vybrané addony dle volby klienta.

 

Implementace

Součástí těchto služeb je obvykle také účast na analýze a návrhu řešení, vlastní instalace a nastavení rozšiřujících addonů, vývoj workflow, zadání metadat atp.

První etapu implementace dodáváme obvykle jako projekt, naproti tomu rozšiřování a optimalizaci pro potřeby klienta jsou prakticky vždy dodávány jako konzultační práce v rámci SLA.

 

Integrace

Integrační scénáře nebývají součástí výhradně implementačních projektů, ale často jsou řešeny v rámci produkčního nasazení systémů Atlassian jako další krok optimalizace podpory interních procesů.

Integraci poskytujeme na úrovni systémové, aplikační i datové, včetně možnosti nasazení integrační platformy.

 

Upgrady a migrace

Často provádíme upgrady na nové verze jednotlivých aplikací v produkčním prostředí.

Součástí této práce je samozřejmě test kompatibility všech nasazených rozšiřujících modulů a integračních vazeb. Upgrady jsou řešeny v rámci plánovaných servisních oken, pokud se nejedná o opravdu kritickou bezpečnostní chybu.

Pozn.: Avíza bezpečnostních chyb a jejich oprav dostáváme od Atlassian neprodleně. V takových případech konzultujeme s klienty nezbytnost okamžité reakce a společně plánujeme upgrade.

 

Rozšiřující moduly

Onlio distribuuje a implementuje řadu rozšiřujících modulů Atlassian i třetích stran a dále je výrobcem několika rozšiřujících modulů pro Atlassian JIRA.

Onlio má řešení např. pro sledování dovolených a nepřítomností, zástupnosti jednotlivých pracovníků, timesheety, sledování parametrů SLA, řízení oprávnění až na úrovni jednotlivých metadat a další specifické funkčnosti, které mohou být dodány na míru klientovi.